Symfonia czy RAKS? Opinie ekspertów

W obecnych, dynamicznie zmieniających się czasach, jednym z ważniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest dobór odpowiedniego wsparcia systemowego. Ma ono za zadanie znacząco usprawniać zarządzanie firmą w obszarze finansów i księgowości, ale również kadr, produkcji czy też sprzedaży.

Spośród dostępnych na rynku programów tego typu, największą popularnością cieszą się Symfonia oraz RAKS i to właśnie do tych dwóch systemów firmy czy biura rachunkowe najczęściej zawężają swój wybór. Czym zatem kierować się przy podjęciu decyzji i który z powyższych programów będzie dla nas najodpowiedniejszy?

Poniżej znajdziesz opinie oraz zestawienie najważniejszych cech obu programów, które w zależności od konkretnych potrzeb firmy, pozwoli dokonać najlepszego dla siebie wyboru!

RAKS – najważniejsze zalety systemu

Na wstępie warto pamiętać, że wybrany program powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb firmy, jak i też możliwości finansowych. Szczególnie z punktu widzenia małego bądź średniego przedsiębiorstwa istotnym czynnikiem decydującym może okazać się właśnie cena.

Kierując się tym kryterium, z pewnością należałoby uznać wyższość RAKSa.

Program ten jest nie tylko tańszy w zakupie, ale również w korzystaniu z niego - dotyczy to zarówno cen aktualizacji oprogramowania. Co ciekawe, o wiele łatwiejsze, jak i też w tym przypadku tańsze, jest znalezienie księgowego bądź biura rachunkowego profesjonalnie obsługujących ten system. Dowodzi to temu, jak RAKSSQL posiada liczne, pozytywne opinie w branży.

Cena to jednak nie jedyna korzyść, jeśli chodzi o ten program.

Jego użytkownicy cenią sobie również czytelność, przejrzystość i intuicyjność tego programu. Jest on stosunkowo prosty w obsłudze, a przy tym cieszy się opinią profesjonalnego i efektywnego.

Umożliwia on między innymi swobodne modyfikowanie opcji dostępowych dla poszczególnych pracowników, co usprawnia nawigację i obsługę systemu.

Oferuje również bogate opcje kreowania dokumentów (przykładowo, posiada wbudowany generator wydruków), dzięki czemu możliwe jest przygotowywanie ich w estetyczny oraz profesjonalny sposób.

Symfonia – cechy programu

Program Symfonia charakteryzuje się atrakcyjną i schludną szatą graficzną, oraz licznymi dodatkami, jednak stanowiącymi zaledwie urozmaicenie i rozszerzenie podstawowej funkcjonalności systemu.

Wybór Symfonii wiąże się jednak z wyższymi kosztami zarówno zakupu, jak i użytkowania oprogramowania – w tym także jeśli chodzi o księgowych.

W praktyce, zatrudnianie księgowych (czy to wewnętrznie, czy zewnętrznie) pracujących na tym systemie jest odpowiednio droższe, niż ma to miejsce w przypadku RAKSa.

Dodatkowe opłaty stwarza również potrzeba modyfikacji wydruków lub też generowania raportów.

Warto ponadto pamiętać, że pomoc techniczna dla Partnerów Symfonii także nie jest darmowa, co z kolei może się odbić na kliencie.

Symfonia czy RAKS - stosunek ceny do jakości

Ciężko jest jednoznacznie rozstrzygnąć, który z powyższych systemów jest lepszy, a który gorszy.

Są one dość mocno zbliżone pod względem funkcjonalności. Zarówno Symfonia, jak i RAKS, przy odpowiednim poznaniu i sprzyjających warunkach, powinny sprostać oczekiwaniom i najważniejszym potrzebom firmy.

Który program wybrać, jeśli skupić się na stosunku jakości do ceny?

O ile zatem obsługa obu programów jest podobna, a obydwa spełniają swoją rolę, względy finansowe nakazują spojrzeć przychylnym okiem na RAKS.

To właśnie sięgnięcie po ten system pozwala na spore oszczędności, co oczywiście dla wielu firm będzie ogromną zaletą. RAKSSQL to ogromna wygoda w codziennej pracy i sprawdzony sposób na usprawnienie funkcjonowania firmy - liczne opinie z branży tylko to potwierdzają!

Testuj za Darmo