Programy księgowe – CRM do biura rachunkowego


Program do pełnej księgowości

Satysfakcja klientów decyduje o sukcesie Biura Rachunkowego. Od ponad 25 lat tworzymy programy księgowe dla biur rachunkowych i doskonale znamy specyfikę pracy Biura Rachunkowego, dlatego stworzyliśmy system, który sprawi, że zawsze będziesz w stanie udzielić wyczerpujących informacji swoim klientom niezależnie czy obsługujesz 5, 50 czy 500 firm.

Nasz program do pełnej księgowości wyposażyliśmy w wiele unikalnych funkcji (m.in. automaty księgowe, klucze podziałowe, monitoring pracy księgowych, zdalny dostęp), które wymiernie usprawnią pracę i pozwolą efektywniej zarządzać pracownikami biura rachunkowego. Jest to jedyny w swoim rodzaju program do pełnej księgowości dla biur rachunkowych.


Aplikacja składa się z kilkunastu modułów, które mogą funkcjonować samodzielnie lub w całości tworząc jeden system. Jego elementy można dowolnie konfigurować w zależności od wielkości i potrzeb biura. Program ten współpracuje z bankowymi systemami rozliczeniowymi Home Banking, przy czym automatycznie generuje dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe do urzędów skarbowych i ZUS współpracując z programem Płatnik. Możemy z czystym sumieniem potwierdzić, że jest to nowoczesny i w pełni zoptymalizowany program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Z programów księgowych RAKS korzysta ponad 1200 biur rachunkowych, w tym m.in. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. System oferuje pełną gamę zintegrowanych modułów, zapewniających wsparcie w podstawowej działalności biura w zakresie:

 • prowadzenia ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu,
 • kadr i płac,
 • ewidencji i amortyzacji środków trwałych,
 • deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych,
 • analiz finansowych,
 • kontroli i zarządzania pracą księgowych

Systemy księgowe RAKSSQL dla biur rachunkowych zawiera również moduły usprawniające zarządzanie współpracą z klientami i obsługą biura rachunkowego m.in. w zakresie:

 • obsługi sprzedaży wykonanych usług,
 • kontroli należności i zobowiązań,
 • rejestracji zadań i operacji,
 • prowadzenia terminarzy i spotkań,
 • zarządzania relacjami z klientem (CRM),
 • monitoringu pracy wykonanej dla każdego klienta.

Automaty księgowe

Wykorzystanie automatów księgowych zwiększa efektywność pracy, dzięki możliwości definicji sposobu i zasad księgowania poszczególnych typów dokumentów. Taki sposób pracy minimalizuje błędy powstałe na skutek ręcznego wprowadzania danych.

Jeden kompletny system księgowy dla biur rachunkowych

Księgowość klientów jest prowadzona przy użyciu jednego programu księgowego RAKSSQL Biuro Rachunkowe. Zastosowanie zintegrowanego programu eliminuje konieczność instalowania i wdrażania kilku osobnych aplikacji dedykowanych dla różnych rodzajów księgowości. System księgowy dla biur rachunkowych RAKSSQL umożliwia płynne przejście pomiędzy ryczałtem, księgą podatkową i księgą handlową. Wszystkie wprowadzone kartoteki, ewidencje, dokumenty i deklaracje są dostępne w jednym zintegrowanym programie księgowym. Jest to najlepszy program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych na rynku.

Monitoring pracy księgowych

Program rejestruje czas pracy, ilość, wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdego użytkownika (księgowego). Dzięki tym informacjom możemy dokładnie określić efektywność i rodzaj wykonywanej w danym okresie pracy przez każdego księgowego biura.

Niskie koszty

Aplikacja charakteryzuje się najniższym na rynku całkowitym kosztem zakupu i eksploatacji wśród programów wykorzystujących bazę danych SQL. Biura rachunkowe korzystające z RAKSSQL nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z zakupem bazy danych i programu do generowania raportów. Mają również możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych – Windows lub Linux. Wykorzystanie systemu Linux pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z zakupem systemu operacyjnego dla serwera i często niezbędnej modernizacji komputerów.

Wymiana danych

Program do pełnej księgowości dla biura rachunkowego RAKSSQL pozwala na elektroniczny import danych, dokumentów handlowych, finansowych i magazynowych, przyspieszając i automatyzując proces księgowania oraz współpracę z klientami.

Wielojęzyczne raporty i zestawienia

Programy księgowe dla biur rachunkowych oferują narzędzia umożliwiające generowanie raportów i zestawień w wybranym przez Klienta języku.

Monitoring pracy wykonanej dla klienta

System rejestruje czas pracy, ilość i wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdej obsługiwanej firmy. Te informacje pozwalają dokładnie określić nakład wykonanej pracy i cenę usługi dla klienta biura rachunkowego.

Łatwy i szybki dostęp do danych

Jako nowoczesny program do pełnej księgowości dla biura rachunkowego, RAKSSQL umożliwia błyskawiczny dostęp do danych każdego klienta biura rachunkowego z poziomu jednej aplikacji księgowej. Bez konieczności zmiany roku obrachunkowego można przeglądać dokumenty z poprzednich okresów obrachunkowych czy wykonywać zestawienia księgowe dla dowolnego przedziału czasu.

Praca zdalna

Program umożliwia zdalną pracę przez Internet. W oparciu o tę funkcjonalność możliwa jest praca w systemie dla użytkowników znajdujących się np. u Klienta, czy we własnym domu.

Budowa relacji z klientem

System zawiera także moduł CRM pozwalający na wygodne zarządzanie relacjami z klientami. System umożliwia niezależną obsługę firm (kontrahentów) i osób (kontaktów personalnych) oferując m.in. możliwość planowania spotkań, terminów przekazania dokumentów księgowych, rejestracji czasu i liczby rozmów telefonicznych, ilości przesyłek pocztowych.

Aktualizacja

Mając na uwadze, jak ważną rolę pełni system informatyczny w biurze rachunkowym, oferujemy bezpłatną, 12-miesięczną Aktualizację, gwarantującą szybkie i dedykowane wsparcie techniczne. Usługa zawiera również bezpłatny dostęp do najnowszych wersji programu, dzięki czemu system jest na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów prawno-podatkowych.

Programy księgowe – zacznij inwestować w rozwój swojego biura!

Program do pełnej księgowości to ogromne ułatwienie – pomaga w wystawianiu faktur i księgowaniu dokumentów, automatycznie oblicza zobowiązania podatkowe jak PIT czy ZUS, czy prowadzi dokumentację pracowniczą. Włączając w to jeszcze dodatkowe opcje jak CRM czy moduły magazynowe znacznie przyspiesza proces działań związanych z księgowością i rachunkami firmy i biura.

Ich ogromną zaletą jest to, że są zautomatyzowane – nie trzeba chociażby ręcznie wypełniać faktur; wystarczy wpisać NIP kontrahenta, aby reszta danych mogła mechanicznie się uzupełnić. To samo można zrobić z deklaracjami do urzędu – udawanie się z nimi fizycznie przechodzi już do historii! Programy księgowe są w stanie wygenerować potrzebne deklaracje (np. PIT) automatycznie i wysłać je mailowo do urzędu. Oszczędność czasu i pieniędzy gwarantowana!

Pełna księgowość nie istnieje bez archiwów – należy skrzętnie trzymać całą historię podatkową i finansową, w czym pomóc mogą programy do księgowości. Jak? Archiwizując wszystko w elektronicznej bazie danych! Dostęp do przydatnych dokumentów, umów, deklaracji czy faktur jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, a zarazem dużo lepiej zabezpieczony.

Biuro rachunkowe nie tylko oferuje swoje usługi w kwestiach rozliczeń, ale także w formie analizy i doradztwa podatkowego – dużą pomocą w tym zakresie może się okazać nowoczesny program księgowy. Przeprowadza on kompleksowe analizy finansowe (wykaz najlepszych kontrahentów, lista zobowiązań finansowych itp.), na podstawie których można ustalić strategię przyszłych działań. Prowadzenie biznesu jeszcze nigdy nie było takie łatwe!

Program księgowy RAKS dąży do tego, aby każde biuro rachunkowe działało na najwyższych obrotach, dostarczając najwyższą jakość usług swoim Klientom. Oferujemy go również właścicielom firm, jak i jednoosobowych działalności. Wszystko po to, aby ułatwić pracę oraz zaoszczędzić czas każdemu przedsiębiorcy w Polsce i na świecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem poprzez darmowe testy (na 30 dni!) lub w ramach prezentacji przeprowadzanych przez naszych specjalistów w siedzibie Państwa biura. Obiecujemy, że zainwestowanie w RAKS przyczyni się do podwyższenia jakości nie tylko Państwa pracy, ale także życia!

Testuj za Darmo systemy księgowe dla biur rachunkowych

FAQ - co powinieneś wiedzieć o programach księgowych

1

Jaki wybrać CRM dla biura rachunkowego?

Systemy CRM dla biura rachunkowego są ogromnym ułatwieniem ze względu na duże ułatwienie komunikacji z klientami, a także prowadzenia dokumentacji i bazy klientów. Decydując się na taki program należy głęboko się zastanowić, jaki system wybrać, bowiem konkurencja jest duża, a wiedza na ich temat niewielka.

Co więc należy uwzględnić przy wyborze właściwego dla siebie CRM? Trzeba się skupić na kilku czynnikach. Pierwszym z nich jest łatwość obsługi. Nikt bowiem nie chce obsługiwać skomplikowanego programu, który bardziej utrudni, niż ułatwi pracę biura. Powinien być intuicyjny i zrozumiały przez wszystkich pracowników. Możliwość integracji programu z systemem ERP, wspomagającym zarządzanie biurem jest także bardzo ważna. Dzięki temu przekazywanie danych między nimi będzie przebiegało szybko i bezproblemowo, co pozwoli dodatkowo pracować na jednej bazie danych w każdym dziale.

Funkcje w CRM dla biura rachunkowego

Warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie posiada interesujące nas CRM dla biura rachunkowego. Zarządzanie danymi, analiza i kontrola nad nimi to podstawy. Każdy system posiada jednak wiele innych, unikalnych właściwości – dobrze jest się z nimi zapoznać i porównać je między sobą, aby ostatecznie zdecydować, który faktycznie spełnia Twoje oczekiwania i wymagania.

Dobry jakościowo CRM jest też wciąż aktualizowany. Trzeba koniecznie sprawdzić czy interesujący nas system jest nadal wspierany przez jego twórcę – w innym przypadku można otrzymać program przestarzały, bez możliwości jego rozwoju, a nawet z problemami technicznymi.

Zachęcamy do wybrania systemu RAKS – jednego z najnowocześniejszych programów CRM dla biur rachunkowych na świecie. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, a do tego bardzo wydajny i urozmaicony. Skontaktuj się z nami aby umówić się na spotkanie i jego prezentację!

2

Ile może kosztować program dla biura rachunkowego?

Nowoczesne biura rachunkowe bez specjalistycznych programów nie istnieją – to fakt. Ich zadaniem jest nie tylko skrócenie czasu pracy, ale przede wszystkim doprecyzowanie wszystkich działań i danych. Jeżeli więc chcesz poprawić jakość prowadzenia swojego biura koniecznie zainwestuj w program do biura rachunkowego. Pytanie tylko ile taki program do pełnej księgowości może kosztować?

Cena tego typu aplikacji zależna jest od wielu czynników. Głównym z nich jest ich aktualność i liczba opcji w nich zawarta. Przed zakupem należy więc ustalić, czego się od takiego programu oczekuje i w czym właściwie ma pomóc. Wciąż unowocześniane (aktualizowane) programy są zdecydowanie lepszym wyborem, gdyż ma się pewność, że w przyszłości nadal będzie działał sprawnie i według aktualnych wymagań rynkowych.

Duża część programów dla biur rachunkowych ma opcję płatności według subskrypcji, tj. płacenia odpowiedniej kwoty raz na miesiąc. Jest to duże ułatwienie dla mniejszych działalności, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowe, duże wydatki. Wiele firm oferuje także różne pakiety tego samego programu, które odróżniają się ilością opcji i dodatkowymi usługami, np. serwisem w razie awarii itp. Oczywiście najmniejszy pakiet będzie najtańszy, a najbardziej rozbudowany – najdroższy.

Bardzo popularne są również darmowe testy – można zainstalować interesujący nas program do pełnej księgowości na określony czas (najczęściej od 14 do 30 dni) i go przetestować, a gdy uznamy, że nam odpowiada – zakupić. Jest to duże ułatwienie w podjęciu decyzji, bez ponoszenia ryzyka ewentualnych strat finansowych.