Programy księgowe – CRM do biura rachunkowego


Program do pełnej księgowości

Satysfakcja klientów decyduje o sukcesie Biura Rachunkowego. Od ponad 25 lat tworzymy programy księgowe dla biur rachunkowych i doskonale znamy specyfikę pracy Biura Rachunkowego, dlatego stworzyliśmy system, który sprawi, że zawsze będziesz w stanie udzielić wyczerpujących informacji swoim klientom niezależnie czy obsługujesz 5, 50 czy 500 firm.

Program wyposażyliśmy w wiele unikalnych funkcji (m.in. automaty księgowe, klucze podziałowe, monitoring pracy księgowych, zdalny dostęp), które wymiernie usprawnią pracę i pozwolą efektywniej zarządzać pracownikami biura rachunkowego. Jest to jedyny w swoim rodzaju program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych.


Aplikacja składa się z kilkunastu modułów, które mogą funkcjonować samodzielnie lub w całości tworząc jeden system. Jego elementy można dowolnie konfigurować w zależności od wielkości i potrzeb biura. Program ten współpracuje z bankowymi systemami rozliczeniowymi Home Banking, przy czym automatycznie generuje dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe do urzędów skarbowych i ZUS współpracując z programem Płatnik. Możemy z czystym sumieniem potwierdzić, że jest to nowoczesny i w pełni zoptymalizowany program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Z programów księgowych RAKS korzysta obecnie ponad 1200 biur rachunkowych, w tym m.in. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. System oferuje pełną gamę zintegrowanych modułów, zapewniających wsparcie w podstawowej działalności biura w zakresie:

 • prowadzenia ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu,
 • kadr i płac,
 • ewidencji i amortyzacji środków trwałych,
 • deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych,
 • analiz finansowych,
 • kontroli i zarządzania pracą księgowych

Systemy księgowe RAKSSQL dla biur rachunkowych zawiera również moduły usprawniające zarządzanie współpracą z klientami i obsługą biura rachunkowego m.in. w zakresie:

 • obsługi sprzedaży wykonanych usług,
 • kontroli należności i zobowiązań,
 • rejestracji zadań i operacji,
 • prowadzenia terminarzy i spotkań,
 • zarządzania relacjami z klientem (CRM),
 • monitoringu pracy wykonanej dla każdego klienta.

Automaty księgowe

Wykorzystanie automatów księgowych zwiększa efektywność pracy, dzięki możliwości definicji sposobu i zasad księgowania poszczególnych typów dokumentów. Taki sposób pracy minimalizuje błędy powstałe na skutek ręcznego wprowadzania danych.

Jeden kompletny system księgowy dla biur rachunkowych

Księgowość klientów jest prowadzona przy użyciu jednego programu księgowego RAKSSQL Biuro Rachunkowe. Zastosowanie zintegrowanego programu eliminuje konieczność instalowania i wdrażania kilku osobnych aplikacji dedykowanych dla różnych rodzajów księgowości. System księgowy dla biur rachunkowych RAKSSQL umożliwia płynne przejście pomiędzy ryczałtem, księgą podatkową i księgą handlową. Wszystkie wprowadzone kartoteki, ewidencje, dokumenty i deklaracje są dostępne w jednym zintegrowanym programie księgowym. Jest to najlepszy program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych na rynku.

Monitoring pracy księgowych

Program rejestruje czas pracy, ilość, wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdego użytkownika (księgowego). Dzięki tym informacjom możemy dokładnie określić efektywność i rodzaj wykonywanej w danym okresie pracy przez każdego księgowego biura.

Niskie koszty

Aplikacja charakteryzuje się najniższym na rynku całkowitym kosztem zakupu i eksploatacji wśród programów wykorzystujących bazę danych SQL. Biura rachunkowe korzystające z RAKSSQL nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z zakupem bazy danych i programu do generowania raportów. Mają również możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych – Windows lub Linux. Wykorzystanie systemu Linux pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z zakupem systemu operacyjnego dla serwera i często niezbędnej modernizacji komputerów.

Wymiana danych

Program do pełnej księgowości dla biura rachunkowego RAKSSQL pozwala na elektroniczny import danych, dokumentów handlowych, finansowych i magazynowych, przyspieszając i automatyzując proces księgowania oraz współpracę z klientami.

Wielojęzyczne raporty i zestawienia

Programy księgowe dla biur rachunkowych oferują narzędzia umożliwiające generowanie raportów i zestawień w wybranym przez Klienta języku.

Monitoring pracy wykonanej dla klienta

System rejestruje czas pracy, ilość i wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdej obsługiwanej firmy. Te informacje pozwalają dokładnie określić nakład wykonanej pracy i cenę usługi dla klienta biura rachunkowego.

Łatwy i szybki dostęp do danych

Jako nowoczesny program do pełnej księgowości dla biura rachunkowego, RAKSSQL umożliwia błyskawiczny dostęp do danych każdego klienta biura rachunkowego z poziomu jednej aplikacji księgowej. Bez konieczności zmiany roku obrachunkowego można przeglądać dokumenty z poprzednich okresów obrachunkowych czy wykonywać zestawienia księgowe dla dowolnego przedziału czasu.

Praca zdalna

Program umożliwia zdalną pracę przez Internet. W oparciu o tę funkcjonalność możliwa jest praca w systemie dla użytkowników znajdujących się np. u Klienta, czy we własnym domu.

Budowa relacji z klientem

System zawiera także moduł CRM pozwalający na wygodne zarządzanie relacjami z klientami. System umożliwia niezależną obsługę firm (kontrahentów) i osób (kontaktów personalnych) oferując m.in. możliwość planowania spotkań, terminów przekazania dokumentów księgowych, rejestracji czasu i liczby rozmów telefonicznych, ilości przesyłek pocztowych.

Aktualizacja

Mając na uwadze, jak ważną rolę pełni system informatyczny w biurze rachunkowym, oferujemy bezpłatną, 12-miesięczną Aktualizację, gwarantującą szybkie i dedykowane wsparcie techniczne. Usługa zawiera również bezpłatny dostęp do najnowszych wersji programu, dzięki czemu system jest na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów prawno-podatkowych.

Testuj za Darmo systemy księgowe dla biur rachunkowych